Erinevus väraventiili ja maaklapi vahel

1. Voolutakistus on erinev. Kui ventiil on täielikult avatud, on kogu voolukanal sirge. Praegusel hetkel on keskmise toimimise rõhukadu kõige väiksem. Sulgemisventiiliga võrreldes on selle peamiseks eeliseks see, et vedelikuvoolu takistus on väike ja tavalise ventiili voolutakistuse koefitsient on umbes 0,08-0,12. Globe klapi tõmbetegur on ligikaudu 3,5 kuni 4,5. Avamis- ja sulgemisjõud on väike. Ventiilid on üldiselt sobivad kasutamiseks ilma tihti avanemiseta ja sulgemiseta ning hoides silindrit täielikult avatud või täielikult suletuna, ei sobi reguleerimiseks ja gaasipuhastamiseks. Sulgemisventiili voolutakistus on kogu käigu jooksul suur ja tasakaalustamata jõud on suur ning nõutav jõud või pöördemoment on vastavalt palju suurem. Siiski sobib see hästi kasutamiseks konditsioneerimis- ja drosseldvedelikuna.

Kiiresti voolavate kandjate puhul võib silinder osaliselt avanevates tingimustes põhjustada ventiili vibratsiooni ja vibratsioon võib kahjustada silindri ja klapiistme tihenduspinda ning gaasipedaal põhjustab söötme kahjustamise.

2. Voolu suund on erinev. Kui sulgeklapp on paigaldatud, võib söötur siseneda pooli põhjast ja sisestada ülevalt. Klapikorgist allapoole siseneva keskkonna eeliseks on see, et klapi sulgemisel ei ole pakend surve all, pakendi eluiga võib pikendada ja pakendit saab asendada ventiili ees oleva rõhuga. Klapisüdamiku alumisest küljest siseneva söötme puuduseks on see, et klapi sõidumoment on suhteliselt suur, umbes 1,05 ~ 1,08 korda ülemisest sissepääsust, klapi varre aksiaaljõud on suur ja ventiili vars on lihtne painutada. Sel põhjusel siseneb keskkond režiimi altpoolt, tavaliselt ainult väikese läbimõõduga sulgeventiilide puhul (alla DN50) ja DN200 sulgemisventiilid kasutavad keskkonda ülevoolu voolamiseks. Elektrilised sulgeventiilid kasutavad ülaltpoolt sisestamiseks keskkonda. Keskkonnast ülevalt sisenemise puudus on täpselt vastupidine allpool toodud viisile. Ventiilivoolu suund on mõlemalt poolt sama.

Ventiiliga võrreldes on sulgeventiilil lihtsad konstruktsioonid, hea tihendusjõud ja mugav valmistamine ja hooldus; puuduseks on see, et vedelikukindlus on suur ning avamis- ja sulgemisjõud on suured.

3. Teekond on erinev. Värava ventiili käik on suurem kui sulgeventiilil.

4. Hooldusprotsess on erinev. Ventiili hooldus ei sobi kohapeal asuvate torustike jaoks ning ventiiliistet ja enamiku sulgeventiilide ketast saab vahetada võrgus ilma kogu ventiili torust välja võtmata. See on koht, kus klapp ja torujuhtmed keevitatakse kokku. See on väga sobiv.

Loomulikult on väravaventiili ja maaklapi vaheline erinevus suurem kui need. Valiku tegemisel ja kasutamisel peame vigade vältimiseks eristama nende sarnasusi ja erinevusi. Globe ventiili ja värava ventiili rakendusala määratakse vastavalt selle omadustele. Väiksemates teekondades kasutatakse sageli sulgemisklappe, kui on vaja paremat sulgemist. Aurutorudes ja suure läbimõõduga veevarustustorudes kasutatakse väraventiile, sest vedelikukindlus peab üldiselt olema väike.